Kategoriler
AVUKAT

KILIÇ HUKUK BÜROSU

 

   

 

AVUKAT SERHAT KILIÇ

 

Avukat Serhat KILIÇ 2015 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden eş zamanlı olarak mezun olmuştur. 2016 yılında avukatlık stajını tamamlamasına müteakip askerlik vazifesini hukukçu yedek subay olarak Şırnak ilinde yerine getirmiş ve 2017 yılında Kılıç Hukuk Bürosunu kurmuştur. Sanık Müdafiliği ve Mağdur Şikayetçi Katılan Vekilliği Sertifikası, Ceza Muhakemesinde Uzlaştırmacı Eğitimi Sertifikası, Çocuk Hakları Hukuku Sertifikası, Kadın Hakları Hukuku Sertifikası ve Tüketici Hukuku Sertifikalarına sahiptir. Sakarya Üniversitesinde Mali Hukuk alanında Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte olup, tez aşamasında bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


   

 

AVUKAT SERAP KILIÇ (OKUR)

 

Av. Serap KILIÇ (OKUR) Erzurum Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2015) mezunudur. 11-12 Haziran 2015 tarihinde Erzurum’da düzenlenen “ULUSLAR ARASI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ KONGRESİ” katılmış, çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile farkındalığının yaygınlaştırılması, iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılması, üretim kayıplarının ve bu kayıpların ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin minimize edilmesine yönelik hedeflere yönelik akademisyenler ve konunun uzmanları tarafından verilen kongre sonrası sertifika almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Av. Serap Kılıç; Adalet Bakanlığı Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde yeminli bilirkişilik yapanlar, ayrıca düzenlenmekte olan yeni kanuna göre trafik kazalarında bilirkişilik yapmak isteyenler için trafik kazalarında kusur oranı belirleme, hasar onarım bedeli hesaplama, değer düşümü hesaplama, tamir süresi belirleme vs. konularında güncel örnek dosyalar üzerinden mevzuat kapsamında pratik bilgi kazandırmayı hedeflediği Geliştirilmiş Bilirkişilik Sistemi Eşleştirme Projesi çerçevesinde 28-29 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilmiş olan “TRAFİK KAZALARINDAN KAYNAKLANAN HUKUK VE CEZA YARGILAMALARINDA BİLİRKİŞİLİK KONULU BÖLGESEL YAYGINLAŞTIRMA TOPLANTISI VE BİLİRKİŞİLERİN EĞİTİMİ PROGRAMI” na katılmış ve SERTİFİKA’ya hak kazanmıştır. Adalet ve Hukuk Derneğinde  7 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen “ AİLE HUKUKUNDA MAL REJİMİ  VE TASFİYESİ” seminerine atılarak Boşanma Davalarında malların paylaşımı hususunda konunun uzmanları ve akademisyenlerden eğitim alarak, sertifika almaya hak kazanmıştır. Bunların yanı sıra İstanbul Barosu tarafından 27 şubat /12 mart /26 mart/9 nisan/ 30 Nisan/14 Mayıs /28 mayıs/11 Haziran 2016 tarihlerinde düzenlenen “ TEMEL İNSAN HAKLARI UYGULAMALI EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI; 24 Ocak 2016 tarihinde düzenlenen “ HASTA HAKLARI EĞİTİM PROGRAMINA  ve İstanbul Barosu’nun CMK Eğitim Merkezi’nin düzenlemiş olduğu “Sanık Müdafiliği ve Mağdur,Şikayetçi, Katılan Vekilliği” konulu meslek içi eğitim seminerine  katılmıştır. İstanbul Üniversitesi’nin 12/12/2017 -27/12/2017 tarihleri arasında düzenlenmiş olduğu 48 saatlik “CEZA MUHAKEMESİNDE UZLAŞTIRMACILIK EĞİTİMİ” ne katılmış, ve uzlaştırmacılık eğitim katılım belgesini almıştır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

UZMANLAŞTIĞIMIZ ALANLAR

 

Ceza Hukuku

 

Tazminat Hukuku

 

Miras Hukuku

 

İş Hukuku

 

Aile Hukuku

 

İcra İflas Hukuku

 

Şirketler Hukuku

 

Mali Suç ve Cezalar

 

Mali Teşvikler

 

İcra İhalelerinden Gayrimenkul Alım Süreçlerinin Takibi

 

HUKUKİ HABER SİTESİNDE YAYIMLANAN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BAŞVURUSUNA CEVAP VERİLMEMESİ HALİNDE İZLENECEK YOL ADLI YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN (28.05.2020)

 

BUSİNESS CHANNEL TÜRK TELEVİZYONUNA KONUK OLDUK İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (04.02.2019)

 

HUKUKİ HABER SİTESİNDE YAYIMLANAN UYGULAMADAKİ HALİYLE UYUŞTURUCU MADDE SUÇLARI ADLI YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN (08.08.2018)

 

COİN ADAM SİTESİNDE YAYIMLANAN KRİPTO PARA HUKUKU ADLI YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN (16.02.2018)